Nasza działalność

Warszawskie Hospicjum Społeczne (WHS) to pozarządowa organizacja non profit, która od 1987 roku nieprzerwanie działa na terenie Warszawy. Została zarejestrowana jako stowarzyszenie w Krajowym Rejestrze Sądowym w 2001 roku, a status organizacji pożytku publicznego uzyskała w 2005 roku.
Nasza Misja
Naszą misją jest nieść wszelkiego rodzaju pomoc osobom w terminalnej fazie choroby nowotworowej, które pragną ostatnie dni życia spędzić we własnym domu, oraz opiekującym się nimi rodzinom. Wierzymy, że każdy człowiek ma prawo do godnej śmierci w otoczeniu najbliższych, w atmosferze miłości i prawdy, wolny od upokarzających cierpień fizycznych. W tym trudnym okresie zarówno chorym, jak i ich rodzinom i opiekunom chcemy zapewnić życzliwe i profesjonalne wsparcie.
Działamy na terenie lewobrzeżnej Warszawy, głównie w dzielnicach: Bemowo, Bielany, Śródmieście, Wola i Żoliborz.
Rocznie udzielamy nieodpłatnej pomocy prawie 150 chorym i ich najbliższym, umożliwiając im przejście przez tę trudną drogę z godnością i spokojem. W czasie naszej wieloletniej działalności od 1987 r., objęliśmy opieką domową kilka tysięcy chorych na terenie Warszawy.
Warszawskie Hospicjum Społeczne nie otrzymuje dotacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. Nasze fundusze pochodzą głównie z darowizn oraz wpłat w ramach 1,5% podatku dochodowego, które otrzymujemy jako organizacja pożytku publicznego. Dodatkowo korzystamy z dotacji ze środków przekazywanych przez Urząd m.st. Warszawy.
Służba zdrowia WHS – lekarze, pielęgniarki oraz rehabilitanci i psycholodzy są wynagradzani ze środków naszego stowarzyszenia. Większość naszych działań prowadzonych jest w ramach wolontariatu.
Wszystkie świadczenia WHS dla chorych są nieodpłatne.
Nasze działania obejmują:
- Opiekę lekarską, pielęgniarską, fizjoterapeutyczną nad chorymi w ich domach
- Pomoc rodzinie i opiekunom chorych w problemach życia codziennego
- Pomoc psychologa, wsparcie pracownika socjalnego oraz wolontariusza
- Zaopatrywanie chorych w aparaturę medyczną i sprzęt rehabilitacyjny
- Pomoc rzeczową rodzinom w trudnej sytuacji
- Towarzyszenie chorym i ich bliskim w okresie choroby aż do końca
- Wspieranie rodzin w okresie żałoby